Kiedy warto zdecydować się na wideodomofon bezprzewodowy?

Kiedy warto zdecydować się na wideodomofon bezprzewodowy?

Urządzenia kontroli dostępu i ochrony mienia są dzisiaj niemal standardem. Nie inaczej jest w przypadku wideodomofonów. Co jeśli jednak kupując dom, zwłaszcza z rynku wtórnego na wyposażeniu nie znalazł się taki sprzęt? W sytuacji, gdy chcemy uniknąć większego remontu, warto zdecydować się na wideodomofon w formie bezprzewodowej. Czym charakteryzuje się to urządzenie i w jakich innych sytuacjach warto się na niego zdecydować?

Dom jest miejscem, w którym powinno nam towarzyszyć poczucie bezpieczeństwa. Jedną z rzeczy, które mogą przyczynić się pozytywnie do jego wzrostu są wideodomofony bezprzewodowe. Producenci tego typu rozwiązań oferują urządzenia wyposażone w szereg nowoczesnych funkcji, mających ułatwić codzienne funkcjonowanie domowników, możliwość obsługi z poziomu aplikacji, nagrywanie i wiele innych.

Czym są wideodomofony bezprzewodowe? 

Wideodomofon poza posiadaniem wszystkich funkcji domofonu tradycyjnego posiada również funkcję podglądu. Wariantem wideodomofonów są obok urządzeń przewodowych, te wykorzystujące do komunikacji sieć. Obecnie bardzo często sprzedawane są wideodomofony w których odbiornikiem jest smartfon z zainstalowaną dedykowaną aplikacją. Dzięki temu obniżone są koszty produkcji, finalnie tego rodzaju rozwiązania są nieco tańsze od wideodomofonów z dedykowanym odbiornikiem.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu między innymi w kategorii: wideodomofon bezprzewodowy.  

Czym wideodomofony bezprzewodowe różnią się od tradycyjnych, przewodowych? 

Różnica między domofonem przewodowym a bezprzewodowym sprowadza się do obecności przewodu zapewniającego komunikację między wideodomofonem a urządzeniem znajdującym się wewnątrz domu czy mieszkania. Warto jednak dodać, że sama metoda komunikacji wpływa na sposób użytkowania zestawu. Wideodomofon wykorzystujący do komunikacji przewód jest odporny na zakłócenia sygnału spowodowane np. złą aurą pogodową lub celowym działaniem osób niepowołanych. Wideodomofony bezprzewodowe, zwłaszcza te starszej generacji będą nieodporne na tego typu działania. Na szczęście nowoczesne wideodomofony bezprzewodowe posiadają szereg zabezpieczeń, a także rozwiązania wzmacniające sygnał. Dzięki temu ryzyko utraty sygnału jest mniejsze.

Zdecydowaną przewagą wideodomofonów bezprzewodowych jest bardzo szybki montaż. Nie trzeba wytyczać tras kablowych by zapewnić łączność między urządzeniami. Ponadto dzięki dedykowanym aplikacjom mobilnym każdy domownik pozostający z zasięgu wspólnej z wideodomofonem sieci Wi-Fi może odbierać połączenia i decydować czy gość osoba znajdująca się przed domem zostanie do niego wpuszczona. Jest to cenne rozwiązanie szczególnie dla domowników mających problemy z poruszaniem się. Nie muszą oni podchodzić do monitora centrali sterującej, aby zobaczyć, kto dzwoni do drzwi.

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na wideodomofon bezprzewodowy?

Wideodomofon bezprzewodowy to najlepsze rozwiązanie dla osób, które: 

  • potrzebują zabezpieczenia domu za pomocą rejestracji dźwięku i obrazu,

  • chcą zapisywania i archiwizacji obrazów z terenów domu,

  • mają potrzebę szybkiej instalacji urządzenia bez konieczności wytyczania tras kablowych,

  • mają problemy z poruszaniem się,

  • nie mogą ingerować w części wspólne budynku wielorodzinnego celem poprowadzenia okablowania.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Fonex. W którym specjaliści doradzą zainteresowanym w zakresie doboru optymalnego rozwiązania.


Autor artykułu: Radosław Mlecz
Odsłon: 96

Artykuł dodany o godzinie 07:21 dnia 11-01-2023

Odsłon: 96