Porównanie platform edukacyjnych: ccFOUND vs tradycyjne portale Q&A

Porównanie platform edukacyjnych: ccFOUND vs tradycyjne portale Q&A

Jak zdobywamy wiedzę? Spotykając na naszej drodze ludzi, którzy wiedzą od nas choć trochę więcej. Internet jest o tyle wspaniałym miejscem, że pozwala nam natykać się na prawdziwych ekspertów dosłownie każdego dnia… i zadawać im pytania. A ccFOUND — czyli pierwsza na świecie wyszukiwarka umysłów — czyni to łatwiejszym niż kiedykolwiek!

ccFOUND — umysły całego świata na wyciągnięcie ręki

Kiedy ostatnio jechałeś Uberem? Trafiłeś w poszukiwaniu odpowiedzi na swoje pytania na Quorę albo… robiłeś zakupy w internecie? Może trudno w to uwierzyć, ale ccFOUND połączyło każdą z tych aktywności w ramach jednej platformy.

 

Zainicjowany przez Piotra Michalaka oraz grupę pasjonatów e-learningu projekt ccFOUND to wyjątkowa próba stworzenia nowej przestrzeni w internecie, która ma być swoistym „Uberem dla wiedzy”. Platformą, która połączy prawdziwych ekspertów i pasjonatów z najróżniejszych dziedzin z poszukiwaczami wiedzy. ccFOUND opiera się na założeniu, że każda forma knowledge sharingu jest równie wartościowa — i warto je ze sobą integrować w ramach jednej, internetowej „biblioteki”. Znana z Quory sekcja Q&A? Jest. Możliwość wzięcia udziału w specjalistycznych szkoleniach i kursach? Obecna. Katalog e-booków i audiobooków do kupienia? Także i je tam znajdziemy. ccFOUND ma sprawić, że zdobywanie wiedzy nie będzie już wyzwaniem — mocno temu pomysłowi kibicujemy.

Czym ccFOUND różni się od tradycyjnych portali Q&A?

Uczniowie podstawówek i szkół średnich mają Brainly, programiści — Stack Overflow. Na absolutnie każde pytanie już czeka Quora oraz Stack Exchange. W skrócie — portali Q&A jest w internecie bez liku. A czym na ich tle wyróżnia się ccFOUND

 

Z punktu widzenia poszukiwaczy wiedzy:

 

  • pozwala łatwo dotrzeć do ekspertów w danej dziedzinie dzięki systemowi tagów — internetowe „katalogi” wiedzy to zazwyczaj prawdziwe labirynty; ale nie ccFOUND! Dzięki intuicyjnemu systemowi tagów (słów kluczowych) zadawane pytania trafiają bezpośrednio na feed ekspertów, którzy akurat mogą znać na nie odpowiedź;
  • pozwala śledzić aktywność najbardziej pomocnych użytkowników — na ccFOUND dosyć dużą rolę (większą niż w przypadku tradycyjnych serwisów Q&A) odgrywa aspekt społecznościowy. Eksperci nie są anonimowi; wręcz przeciwnie — mogą budować wokół siebie małe społeczności, zaś my — możemy śledzić ich aktywność;
  • wyróżnia prawdziwych ekspertów — każdy wpis i każda odpowiedź podlega ocenie użytkowników ccFOUND; tych, które społeczność serwisu uzna za niespecjalnie merytoryczne, raczej nie zobaczymy na swoim feedzie;
  • zrywa z barierami językowymi — zamieszczane na platformie treści są na bieżąco tłumaczone na polski przez najnowocześniejsze systemy przekładu maszynowego; w świecie serwisów Q&A to prawdziwa rewolucja!

 

A z punktu widzenia samych ekspertów?

 

  • umożliwia zbudowanie swojej własnej marki — ccFOUND wyróżnia tych, którzy aktywnie uczestniczą w dyskusjach na platformie i tym samym — pozwala dać się poznać tysiącom internautów jako specjalista w danej dziedzinie. Bez wydawania ogromnych kwot na autopromocję — liczy się tylko to, co wiesz!
  • pozwala dzielić się swoimi doświadczeniami w dowolnej formie — twórcy ccFOUND nieprzypadkowo określają go jako marketplace wiedzy — w przeciwieństwie do innych serwisów Q&A, platforma umożliwia m.in. organizowanie kursów online, webinarów oraz sprzedaż e-booków.

Autor artykułu: Radosław Mlecz
Arccxtykuł Spccxonsorccxowany
Odsłon: 168

Artykuł dodany o godzinie 15:54 dnia 13-11-2023

Tagi: ccfound, qa

Odsłon: 168