Kupiłem sobie Intel Pentium MMX 200 - retro, ten sprzęt kiedyś rządził

Kupiłem sobie Intel Pentium MMX 200 - retro, ten sprzęt kiedyś rządził

Witajcie drodzy czytelnicy! Dziś chcę Wam opowiedzieć o moim ostatnim zakupie - kupiłem sobie Intel Pentium MMX 200! (fanfary i confetti proszę)

Niektórzy z Was mogą zapytać: "Co to za bestia?" A ja na to: "To nie bestia, to legenda!" Ten procesor to prawdziwy rarytas - został wyprodukowany w latach 90-tych i uważany jest za jednego z najbardziej innowacyjnych procesorów tamtych czasów. Tak jak ja, jest już w podeszłym wieku, ale wciąż potrafi zdziałać niezwykłe rzeczy.

Ale co takiego jest w tym procesorze, że warto go kupić w 2023 roku? Przede wszystkim, Intel Pentium MMX 200 to pierwszy procesor, który wprowadził funkcję MMX (Multimedia Extensions) - technologię umożliwiającą procesorowi lepszą pracę z grafiką i multimediami. A to oznacza, że będę mógł odtwarzać moje ulubione filmy i gry z jeszcze lepszą jakością!

Ale to nie wszystko! Ten procesor ma również zegar taktujący 200 MHz (już słyszę te dźwięki "ooh" i "aah"). W porównaniu do dzisiejszych standardów, to może wydawać się niewiele, ale w latach 90-tych to był prawdziwy hit! Właściwie, gdybym kupił ten procesor 30 lat temu, byłbym najszczęśliwszym człowiekiem na świecie.

Jednakże, trzeba przyznać, że nie jest to najlepszy wybór dla osób, które potrzebują szybkiego i wydajnego procesora. W końcu, nie jesteśmy już w latach 90-tych. Ale dla mnie, to tylko kolejny element mojej kolekcji gadżetów retro.

Tak, wiem, że niektórzy z Was mogą pomyśleć, że to szaleństwo wydawać pieniądze na coś, co już dawno przestało być użyteczne. Ale czy to nie właśnie jest piękno kolekcjonowania rzeczy? Nie chodzi o to, żeby mieć tylko najnowsze gadżety, ale o to, żeby odkrywać historię i cieszyć się duchem przeszłości.

W końcu, może za 30 lat, ktoś będzie patrzył na nasze nowoczesne urządzenia z podziwem i nostalgią, podobnie jak ja patrzę na mój Intel Pentium MMX 200 dzisiaj. A może i wtedy nasi potomkowie będą się śmiać, że ktoś kiedyś wydawał pieniądze na coś takiego. Cóż, taka jest uroda technologii - zawsze coś się zmienia, a my jako ludzie, musimy się z tym pogodzić.


Autor artykułu: Euzebiusz Krzyżak
Odsłon: 229

Artykuł dodany o godzinie 16:11 dnia 14-04-2023

Tagi: pentium, komputer, retro

Odsłon: 229