VPS Windows

Poznaj serwery VPS Windows | OVHcloud



 

  • Bardzo korzystna relacja jakości do ceny
  • Dodawanie zasobów w zależności od potrzeb
  • Środowisko dedykowane z systemem Windows
Windows VPS OVHcloud
Evolutivité

Wydajność w najlepszej cenie

Opracowane przez ekspertów OVHcloud serwery VPS Windows gwarantują doskonałą wydajność za bezkonkurencyjną cenę. Samodzielnie administrujesz serwerem, korzystasz z elastyczności VPS oraz niezawodności infrastruktury.

Icons/concept/scaleUp Created with Sketch.

Skalowalność

Serwery VPS Windows dopasowują się do rosnących potrzeb związanych z rozwojem Twoich projektów. Nie musisz z wyprzedzeniem inwestować w zasoby, których później nie wykorzystasz: dodawaj na bieżąco niezbędne elementy w Panelu klienta. Dzięki temu zarządzanie budżetem staje się łatwiejsze.

Icons/concept/server/ServerManaged Created with Sketch.

Dedykowane środowisko

Jesteś administratorem serwera i możesz samodzielnie skonfigurować środowisko dostosowane do Twoich projektów, takich jak hosting strony WWW czy poczty elektronicznej. Wdrożenie wirtualnego serwera Windows jest bardzo proste.

Icons/concept/Lightbulb Created with Sketch.

Autonomia i wygoda

Jedną z zalet prywatnych serwerów wirtualnych jest autonomia użytkowania. Masz całkowitą swobodę wyboru systemu operacyjnego spośród gamy dostępnych systemów. Instalujesz i konfigurujesz go samodzielnie. Zarządzanie realizowanymi projektami jest bardzo łatwe dzięki interfejsowi Plesk lub cPanel.

Icons/concept/infinite@3x Created with Sketch.

Brak limitu transferu

W ofercie VPS Windows zawarty jest nielimitowany transfer przychodzący i wychodzący*. W zależności od modelu serwera, przydzielamy Ci przepustowość do 2 Gbps. Dzięki tym cechom serwer VPS Windows jest idealny do hostingu stron WWW lub aplikacji generujących duży ruch. Twoi klienci docenią płynną nawigację.

*Z wyjątkiem centrów danych w regionie Azja-Pacyfik.

Icons/concept/Floppy/Floppy Created with Sketch.

Kopie zapasowe

Wraz z serwerem VPS oferujemy opcje zautomatyzowanych kopii zapasowych. Zabezpiecz dane, umieszczając je na zewnętrznej przestrzeni dyskowej lub wykonaj migawkową kopię (snapshot) serwera VPS z określonej chwili.

Dostępność

Dostępność usług jest niezwykle istotna, szczególnie w przypadku stron WWW lub aplikacji, z których codziennie korzystają użytkownicy Twoich rozwiązań. VPS jest zainstalowany w infrastrukturze charakteryzującej się bardzo krótkim czasem odpowiedzi, a jego dostępność jest gwarantowana przez SLA.

Odpowiedzi na Twoje pytania

Dlaczego warto wybrać VPS od OVHcloud?

Gama VPS odpowiada na zmieniające się potrzeby użytkowników. Twoje projekty rozwijają się i potrzebujesz większej wydajności i przestrzeni dyskowej? Dodawaj niezbędne zasoby w Panelu klienta. Nie musisz z wyprzedzeniem inwestować w elementy, których później nie wykorzystasz. Zarządzamy sprzętem i zapewniamy dostępność serwera, abyś mógł skoncentrować się na sednie Twojego biznesu. 

Oferujemy duży wybór dystrybucji, w tym Windows Server, Debian, CentOS, Ubuntu oraz interfejsy Plesk i cPanel. Bezpieczeństwo Twoich danych jest najwyższym priorytetem, dlatego udostępniamy opcje tworzenia kopii zapasowych na dedykowanej przestrzeni dyskowej. Oferta dostępna jest w wielu centrach danych OVHcloud na świecie. Dzięki temu możesz wybrać serwer zlokalizowany jak najbliżej użytkowników Twojej usługi.

Co to jest wirtualny serwer Windows?

VPS (prywatny serwer wirtualny) to wirtualna maszyna, dzięki której zyskujesz środowisko dedykowane dla Twoich projektów. Odpowiada na zmieniające się potrzeby dotyczące zasobów i jest o wiele bardziej przystępna cenowo w porównaniu do serwera dedykowanego. Masz przy tym pełną swobodę jej konfiguracji i administrowania. 

VPS Windows jest dostarczany ze wstępnie zainstalowaną dystrybucją Windows. Możesz jednak wybrać inny system operacyjny, np. Linux.

Czym różni się VPS od hostingu?

Każde z tych rozwiązań odpowiada na dwie różne potrzeby. 

Jeśli planujesz uruchomić stronę WWW lub bloga i wolisz nie zajmować się konfiguracją ani administracją serwera, zalecamy wybór hostingu. Zastosujesz wówczas standardowe konfiguracje wykorzystywane w większości platform na rynku. 

Natomiast jeśli do realizacji projektu potrzebujesz określonej konfiguracji serwera, konkretnego systemu operacyjnego oraz uprawnień administratora umożliwiających zarządzanie środowiskiem oraz jego monitorowanie, wybierz VPS. Uzyskasz wówczas dostęp root do serwera i będziesz mógł go dowolnie skonfigurować.