Backup Storage na serwerach dedykowanych

Bezpieczne przechowywanie kopii zapasowych Twoich danych

Z każdym serwerem dedykowanym oferujemy 500 GB darmowej przestrzeni dyskowej na kopie zapasowe. Przestrzeń ta jest przeznaczona do bezpiecznego przechowywania danych. Jest ona niezależna od serwera głównego i może być zwiększona do 10 TB. Backup Storage jest w pełni zarządzany przez nasze zespoły i jest niezawodnym, gotowym do użycia rozwiązaniem.

Backup Storage for your data OVHcloud
Icons/concept/Gear/Gear Dollar Created with Sketch.

Bezkonkurencyjna oferta

Ofertę backup oferujemy w bezkonkurencyjnych cenach. Bez względu na to, jak dużej przestrzeni na kopie zapasowe potrzebujesz, dopasujemy naszą usługę do Twoich potrzeb. Rozwiązanie Backup Storage od OVHcloud pozwala znacznie obniżyć koszty i zaoszczędzić cenny czas, gdyż to my zajmujemy się zarządzaniem usługą.

Prosta obsługa rozwiązania

Oferta Backup Storage umożliwia bezpośredni dostęp do danych. Wystarczy, że zalogujesz się do Twojego serwera backup, używając wybranego przez Ciebie protokołu, załadujesz pliki i zaczniesz przeglądać lub pobierać treści. OVHcloud jest jedynym dostawcą oferującym 500 GB przestrzeni na kopie zapasowe i udostępniającym protokoły FTP, FTPS, NFS i CIFS.

Icons/concept/Shield Created with Sketch.

Rozwiązanie gwarantujące bezpieczeństwo

Nasza koncepcja „security by design” obejmuje również rozwiązania do przechowywania kopii zapasowych. Rozwiązanie Backup Storage dostępne jest wyłącznie z poziomu Twojego osobistego serwera.

Zwiększ rozmiar przestrzeni dyskowej

Zaloguj się do Panelu klienta OVHcloud, aby aktywować usługę i korzystać z 500 GB darmowej przestrzeni dyskowej.

backup storage OVHcloud

Uprość maksymalnie przechowywanie danych

Aby przenieść dane na serwer, zaloguj się do wybranego protokołu backup storage i załaduj pliki. Protokoły NFS i CIFS umożliwiają dostęp do danych przechowywanych na zdalnym serwerze kopii zapasowych. Możesz również zamontować tę przestrzeń lokalnie i edytować pliki tak, jakby znajdowały się na dysku lokalnym.

Cloud Lock

Przechowuj dane w zaufanej chmurze

Przechowuj pliki w bezpiecznej i suwerennej chmurze OVHcloud, zgodnej z unijnymi przepisami dotyczącymi danych i posiadającej najbardziej rygorystyczne certyfikaty bezpieczeństwa. W Panelu klienta OVHcloud skonfiguruj ustawienia bezpieczeństwa usługi backup storage, takie jak zarządzanie hasłami i kontrola dostępu IP.

Bare metal

Ciesz się niezawodną i w pełni zarządzaną infrastrukturą

Zaufaj naszym rozwiązaniom hostowanym w centrach danych obsługiwanych przez naszych ekspertów i zbudowanych w oparciu o odporną infrastrukturę o wysokiej dostępności. Aby zapewnić odpowiednią wydajność, nasz zespół wykonuje rutynowe zadania administracyjne oraz prace konserwacyjne na Twoim rozwiązaniu backup storage. Dzięki temu zyskujesz więcej czasu i możesz skoncentrować się na Twojej działalności.

Backup Storage dla serwerów dedykowanych

Co to jest rozwiązanie Backup Storage od OVHcloud?

Backup Storage to oparta na protokole NFS przestrzeń dyskowa. Ma pojemność 500 GB i jest zawarta w cenie każdego serwera dedykowanego OVHcloud. Rozwiązanie to jest idealne do przechowywania dużych zbiorów danych i plików konfiguracyjnych. Zapewnia również miejsce do przechowania danych w przypadku konieczności ponownej instalacji serwera. Protokoły FTP, takie jak NFS lub CIFS, umożliwiają lokalne zamontowanie wolumenu na maszynie i edytowanie plików tak, jakby znajdowały się na dysku lokalnym. Możesz również zautomatyzować procedury tworzenia kopii zapasowych za pomocą prostych skryptów, dzięki którym dane będą przenoszone do przestrzeni Backup Storage.

Czy OVHcloud oferuje inne rozwiązania przestrzeni dyskowej?

Tak. Oferujemy gamę dedykowanych opcji Object Storage, File Storage, Block Storage, Archive Storage oraz Backup Storage*, które pozwolą Ci przechowywać pliki, foldery i dane w skalowalny, bezpieczny i efektywny kosztowo sposób. Niezależnie od tego, czy chcesz archiwizować pliki przez dłuższy czas czy potrzebujesz nieograniczonej przestrzeni dyskowej do przechowywania dużych zbiorów danych, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie. Kliknij na powyższe linki, aby uzyskać więcej informacji lub skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.

* W przeciwieństwie do usługi Backup Storage 500 GB, która jest zaprezentowana na tej stronie, rozwiązania te są płatne co miesiąc i nie są zawarte w cenie serwera dedykowanego.

Dlaczego warto korzystać z rozwiązania Backup Storage od OVHcloud?

Nasze serwery dedykowane dysponują bezpłatną przestrzenią dyskową 500 GB do przechowywania i tworzenia kopii zapasowych plików. Jest to przydatne zarówno dla osób fizycznych, jak i podmiotów, które chcą mieć pewność, że w przypadku nieprzewidzianego zdarzenia, np. cyberataku lub awarii systemu, będą mogły łatwo przywrócić dane.

Korzystanie z usługi backup storage ma następujące zalety:

Oszczędności

Wraz z serwerem dedykowanym oferujemy 500 GB darmowej przestrzeni dyskowej na kopie zapasowe, którą możesz zwiększyć za dodatkową opłatą do 10 TB. Dzięki pełnej obsłudze rozwiązania Backup Storage oszczędzasz czas i zmniejszasz nakłady finansowe na utrzymanie.

Prostota obsługi

Po zakupie serwera dedykowanego możesz stworzyć harmonogram tworzenia kopii zapasowych. Połącz się w prosty sposób z serwerem backup (wspieramy protokoły FTP, FTPS, NFS i CIFS) i skonfiguruj ustawienia w Panelu klienta.

Bezpieczeństwo

OVHcloud gwarantuje suwerenność danych i zapewnia zgodność wszystkich naszych rozwiązań z unijnymi przepisami dotyczącymi ochrony danych, takimi jak RODO. Nasze serwery wyposażone są w ochronę Anty-DDoS i są hostowane w centrach danych, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa. Uzyskaliśmy również wiele uznanych na całym świecie certyfikatów bezpieczeństwa, w tym ISO, SOC, PCI DSS i CSA STAR.

Niezawodność

Nasze serwery zapewniają wysoką dostępność i stabilne połączenie z siecią. Dzięki temu ryzyko usterki kopii zapasowych i innych błędów systemowych jest zredukowane. Dane są chronione przed utratą, uszkodzeniem lub przypadkowym usunięciem.

Co to jest backup storage?

Backup storage to fizyczna maszyna lub wirtualna przestrzeń do przechowywania kopii danych. Backup storage ma na celu zabezpieczenie danych przed utratą lub uszkodzeniem w przypadku awarii technicznej, cyberataku lub innego nieprzewidzianego zdarzenia. Firmy i użytkownicy indywidualni mogą wykorzystywać backup storage do ochrony baz danych, ważnych plików lub całych systemów. Dzięki temu mają możliwość przywrócenia plików w przypadku awarii. W związku ze wzrostem częstotliwości oraz skuteczności cyberataków i oprogramowania ransomware wdrożenie strategii przechowywania kopii zapasowych ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia ochrony danych, disaster recovery i ciągłości działania.

Jaka przestrzeń dyskowa jest najlepsza do przechowywania kopii zapasowych?

Istnieje wiele metod przechowywania kopii zapasowych. Wybór najlepszego rozwiązania backup storage będzie zależał od konkretnych potrzeb firmy lub osoby fizycznej, takich jak budżet, ilość danych, dostępność i czas przywracania po awarii.

Oto niektóre z najpopularniejszych rodzajów backup storage i ich zalety:

Przechowywanie w chmurze

W usłudze cloud storage kopie zapasowe danych przechowywane są na zdalnych serwerach. Usługa ta jest zapewniana przez dostawców usług w chmurze, którzy zazwyczaj dbają o bezpieczeństwo i wydajność rozwiązania. Cloud storage to rozwiązanie o wysokiej wydajności do przechowywania kopii zapasowych, ponieważ oferuje prostotę i skalowalność oraz jest dostępne w dowolnym miejscu z dostępem do Internetu, w tym na urządzeniach mobilnych. Jest zatem idealne dla nowoczesnych firm, których zespoły pracują zdalnie. Rozwiązania przestrzeni dyskowej w chmurze często zawierają również funkcje, takie jak szyfrowanie, automatyzacja i wersjonowanie, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i ułatwia pobieranie starszych wersji plików.

Serwer kopii zapasowych

Jak sama nazwa wskazuje, serwer ten to fizyczna maszyna lokalna przeznaczona do przechowywania kopii zapasowych. Na serwerach backup zazwyczaj przechowywane są kopie plików pochodzących z różnych urządzeń lub z innych części sieci przedsiębiorstwa. Serwery te umożliwiają proste, scentralizowane zarządzanie przy użyciu oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych, które często posiada funkcje, takie jak automatyzacja i bezpieczeństwo. Dzięki serwerowi kopii zapasowych zasoby mogą być optymalizowane w taki sposób, aby procesy tworzenia kopii nie zakłócały wydajności innych serwerów czy urządzeń. Przywracanie po awarii jest często szybsze, ponieważ dane są szybciej dostępne.

Zewnętrzne dyski twarde i nośniki wymienne

Inną metodą przechowywania kopii zapasowych jest wykorzystanie zewnętrznych dysków twardych lub nośników wymiennych, takich jak dyski flash USB lub CD. Te tradycyjne rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych są popularne wśród osób fizycznych i małych firm. Oferują prosty i przenośny sposób kopiowania i przesyłania plików oraz treści multimedialnych, takich jak zdjęcia. Mają one jednak ograniczoną wydajność i nie mają zazwyczaj żadnych dodatkowych funkcji. Istnieje również większe ryzyko utraty danych, ponieważ urządzenia mogą zostać skradzione, zgubione lub uszkodzone. Dlatego też wiele nowoczesnych firm nie zezwala na używanie tego typu urządzeń do przechowywania kopii zapasowych.

Network attached storage (NAS)

NAS to urządzenie lub serwer kopii zapasowych podłączony bezpośrednio do sieci, a nie do komputera. Umożliwia on wielu obszarom sieci dostęp do danych kopii zapasowych oraz ich przechowywanie. Główną zaletą rozwiązania NAS jest łatwość zarządzania i dostępu oraz możliwość przechowywania i udostępniania plików kopii zapasowych przez wielu użytkowników i urządzeń w sieci w jednej, scentralizowanej przestrzeni. Ponadto rozwiązania NAS często zapewniają bezpieczeństwo i automatyzację, a także mniejsze zużycie energii w porównaniu z tradycyjnymi serwerami.

Przechowywanie danych na taśmach

Tradycyjne przechowywanie danych na taśmach (na nośnikach taśmowych) jest zazwyczaj wykorzystywane do długoterminowego przechowywania kopii zapasowych danych, np. archiwizacji. Chociaż inne metody przechowywania wyparły taśmy, pamięć taśmowa jest nadal szeroko stosowana przez przedsiębiorstwa, zwłaszcza te w branżach podlegających specjalnym regulacjom, które mają obowiązek tworzenia kopii zapasowych i przechowywania plików przez długi czas. Jest to możliwe dzięki bardzo efektywnej kosztowo, trwałej i energooszczędnej infrastrukturze. Poza tym dane na taśmach są przechowywane offline, co pozwala chronić je przed cyberatakami, oprogramowaniem ransomware i nieuprawnionym dostępem.

Co to jest serwer kopii zapasowych?

Serwer kopii zapasowych to maszyna hostowana lokalnie, przeznaczona wyłącznie do przechowywania kopii zapasowych danych pochodzących z innych urządzeń, serwerów lub komputerów w sieci. Dzięki zapisywaniu danych na serwerze kopii zapasowych, pliki mogą zostać przywrócone w przypadku awarii, cyberataku lub innego nieprzewidzianego zdarzenia. Na serwerze kopii zapasowych zwykle działa oprogramowanie do tworzenia kopii, które umożliwia zarządzanie i automatyzację zadań, takich jak tworzenie harmonogramów. Jest to prosta i łatwo dostępna metoda przechowywania kopii zapasowych.

Czym różni się serwer kopii zapasowych od serwera głównego?

Serwery główne i serwery kopii zapasowych to różne rodzaje maszyn, które pełnią odmienne funkcje w ramach infrastruktury IT przedsiębiorstwa.

Serwer główny służy do hostowania aplikacji, usług i danych, na których przedsiębiorstwo opiera swoją codzienną działalność. Może na przykład hostować strony WWW, bazy danych lub aplikacje o krytycznym znaczeniu biznesowym. W związku z tym, że serwery są używane codziennie, dane na serwerze głównym są łatwo dostępne, a serwer jest zoptymalizowany pod kątem wysokiej wydajności.

Serwer kopii zapasowych został jednak zaprojektowany wyłącznie do przechowywania kopii z serwera głównego oraz innych części sieci. Dane przechowywane na serwerze kopii zapasowych nie są tak łatwo dostępne jak dane z serwera głównego, ponieważ są potrzebne tylko w przypadku awarii lub innego incydentu. Ponieważ po pliki na serwerze kopii zapasowych sięga się rzadko, serwery te nie wymagają tak dużej mocy obliczeniowej jak serwer główny.

Jak uruchomić serwer kopii zapasowych?

Uruchomienie serwera backup wymaga odpowiedniego planowania, wyboru sprzętu i oprogramowania oraz konfiguracji ustawień w zależności od potrzeb. Oto wskazówek, które będą przydatne na start:

1.    Określ wymagania dotyczące danych Twojego przedsiębiorstwa

Zdecyduj, które pliki chcesz zapisać, jak często mają być wykonywane kopie zapasowe, i jak długo dane te mają być przechowywane (na przykład: polityka retencji). Ułatwi Ci to wybór rozwiązania.

2.    Wybierz sprzęt i oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych

Serwer kopii zapasowych wymaga sprzętu, który często jest serwerem fizycznym, ale może być również zewnętrznym dyskiem twardym, nośnikiem taśmowym lub NAS (Network Attack Storage). Oceniając różne rozwiązania sprzętowe do przechowywania kopii zapasowych, pamiętaj o zapewnieniu wystarczającej pojemności, która pozwoli pomieścić dane. Aby zarządzać kopiami zapasowymi, wybierz również odpowiednie oprogramowanie. Porównując rozwiązania software’owe, weź pod uwagę parametry, takie jak bezpieczeństwo, automatyzacja, tworzenie harmonogramów, monitoring, łatwość obsługi i integracja z istniejącą infrastrukturą.

3.    Zainstaluj i skonfiguruj software do backupu

Po wybraniu rozwiązania do przechowywania kopii zapasowych czas na instalację oprogramowania na serwerze. Skonfiguruj ustawienia zgodnie z Twoimi potrzebami, zidentyfikuj źródła danych, których kopie mają być tworzone, stwórz harmonogramy automatycznych kopii zapasowych oraz włącz alerty, które będą Cię informować o awariach. Ponadto zastosuj środki bezpieczeństwa, takie jak kontrola dostępu i szyfrowanie.

4.    Dokumentuj procesy tworzenia kopii zapasowych

Utwórz dokumentację dotyczącą procesu tworzenia kopii zapasowych, w tym harmonogramów, konfiguracji i procedur odzyskiwania. Upewnij się, że Twój zespół rozumie, jakie kroki w zakresie zarządzania, bezpieczeństwa i odzyskiwania danych należy podjąć w przypadku wystąpienia awarii.

5.    Regularnie testuj, dokonuj przeglądów i aktualizacji

Regularnie sprawdzaj logi i raporty pod kątem problemów, wykonuj testowe kopie zapasowe i upewniaj się, że procesy działają poprawnie, a pliki mogą zostać przywrócone. Aktualizuj oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych zgodnie z wymaganiami i regularnie weryfikuj strategię tworzenia kopii zapasowych, która będzie się zmieniać wraz z rozwojem firmy i wyzwaniami, takimi jak nowe technologie i coraz większa ilość danych.